Deine Band – Tvoj bend za učenje njemačkog jezika na svjetskoj turneji
Autor: TAMARA KAPRALJEVIĆ, 9. 10. 2023.

U srijedu, 4. 10. 2023. godine učenici koji pohađaju nastavu Njemačkog jezika u našoj školi imali su jedinstvenu priliku sudjelovati na radionicama i koncertu, koje je za osječke učenike izveo njemački bend ok.danke.tschüss. Na radionicama su nam se pridružili učenici II. gimnazije Osijek, kao i učenici OŠ Mladost koji su ujedno bili i domaćini radioničkih aktivnosti, dok su na koncertu sudjelovale i druge osječke škole koje su prihvatile poziv Goethe Instituta.

Ovaj jedinstveni događaj zapravo je zajednička suradnja Goethe Instituta, medijske kuće Deutsche Welle te Ministarstva vanjskih poslova Republike Njemačke, koji su 2021. godine tražili bend koji bi svojim inovativnim i poticajnim pjesmama promovirao ne samo njemački jezik nego i međukulturalno povezivanje putem glazbe mladih na cijelome svijetu. Trio iz Mannheima pod nazivom ok.danke.tschüss u potpunosti je uspio ostvariti ciljeve projekta te smo se kao sudionici osjetili zaista na jedan posve novi način povezani s njemačkim jezikom, kulturom i glazbom.

Bio je sjajan osjećaj biti dio ovog projekta, a učenicima ogroman vjetar u leđa, kako bi s novim oduševljenjem ustrajali u svojem učenju njemačkog jezika. Nadamo se da će ovakvih prilika biti sve više te se radujemo novim susretima s njemačkim jezikom i kulturom. Do tada vas ostavljamo s poveznicom na galeriju slika, gdje možete vidjeti prizore s radionica i  koncerta održanog u Kulturnom centru Osijek (https://drive.google.com/drive/folders/1ByeQt0M8KFmN4cZ8P0GuzjN57oX9Uyal?usp=drive_link), a u Padletu koji smo za vas pripremili možete pristupiti pjesmama s albuma Krasses Zeug, kao i edukativnim materijalima te dodatnim fotografijama s događanja (https://padlet.com/tamarabaric/deine-band-ephnffeu492iapn2).