Posjet KŠC-u „Sveti Pavao“ Zenica u sklopu projekta „Zajedno u duhu – zajedno u sportu“
Autor: Sandra Valić, 8. 5. 2023.

Nakon što smo u listopadu 2022. ugostili drage goste, nastavnike i učenike iz Katoličkog školskog centra „Sveti Pavao“ Zenica, tim nastavnika i učenika Tehničke škole i prirodoslovne gimnazije Ruđera Boškovića 5. svibnja 2023. posjetio je ovu partnersku školu u Zenici.
Naime, naša škola bila je vodeći partner projekta „Zajedno u duhu – zajedno u sportu“, koji je proveden u suradnji sa školom partnerom Katoličkim školskim centrom „Sveti Pavao“ Zenica te smo suradnju s ovom školom nastavili pripremajući se za nastavak projekta, odnosno „Zajedno u duhu – zajedno u sportu, faza II“.

U prekrasno oslikanom predvorju Centra dočekali su nas nastavnici škole, na čelu s vlč. Vlatkom Rosićem, te smo svi zajedno – učenici i nastavnici obiju škola, nakon dobrodošlice pogledali priredbu koju su pripremili učenici domaćini. Slijedio je sportski dio susreta, pa su u novouređenoj sportskoj dvorani organizirane sljedeće aktivnosti: odbojka (mješoviti timovi) i potezanje konopca za učenike (muški pa ženski timovi) te potezanje konopca za nastavnike (prvo muški pa ženski timovi), što je popraćeno velikom podrškom i navijanjem svih prisutnih.

Nakon sportskih igara domaćini su nas počastili bogatom trpezom te smo se, okrijepljeni, uputili u obilazak zeničkih znamenitosti i upoznali se s kulturom i poviješću Zenice. Profesor Dragan Gavran poveo nas je na stadion Bilino polje, potom u Park Kulina bana, u crkvu sv. Ilije, pravoslavnu crkvu rođenja Presvete Bogorodice, sinagogu te Čaršijsku džamiju. Po obilasku svima je dobro došao predah uz kavu i druženje sa srdačnim domaćinima, kojima i ovim putem zahvaljujemo na prekrasnom gostoprimstvu, te smo zajedničkim fotografiranjem i željama za nekim novim susretom zaključili ovaj posjet.

Projekt „Zajedno u duhu – zajedno u sportu“ financiran je iz programa prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine, s ciljem unapređivanja socijalne i okolišne infrastrukture adaptacijom školskih sportskih dvorana obiju škola te jačanja suradnje s Hrvatima u Bosni i Hercegovini.