Radionica pisanja životopisa
Autor: OZANA VIGNJEVIĆ, 7. 11. 2019.

Što je životopis? Kako napisati kvalitetan CV? Koje alate koristiti prilikom pisanja?
U utorak, 5. studenoga za učenike 4. a, 4. b, 4. e i 4. p studentska organizacija  AIESEC  održala je radionicu: "Kako napisati dobar CV?“
Radionicu su vodili naš bivši učenik Lovro Žada i njegova kolegica Jelena Karakaš.

Lovro je istaknuo kako dobar životopis predstavlja alat kojim si omogućavamo izlazak na tržište rada i odskočna je daska u poslovni svijet. Jelena se posebno osvrnula na to kako je životopis iznimno teško napisati ako do sada niste imali radnog iskustva te je učenicima podijelila savjete kako napisati što kvalitetniji i bolji životopis. Neki od savjeta koji su učenici dobili bili su: prilikom pisanja životopisa treba obratiti pozornost na redoslijed informacija, životopis treba biti pregledan, čitljiv i jednostavan. U životopisu nije bitna kvantiteta (količina napisanih informacija), već kvaliteta. Vašu kvalitetu životopisa sigurno ćete podići kroz dodatno obrazovanje, dodatne tečajeve stranih jezika, dodatne vještine, volontiranje motiviranost... Nakon kratkog predavanja učenici su dobili primjere životopisa te su ih trebali analizirati, pronaći greške i ocijeniti ih.

Tekst i foto: Ozana Vignjević, prof.