E-škola kemije u Ruđerici
Autor: GABRIJELA ROGULJIĆ, 24. 5. 2019.

U subotu, 18. svibnja 2019. u našoj školi održan je 85. Seminar E-škole kemije za učenike i nastavnike u sklopu projekta „Znanost na putu“ Hrvatskog prirodoslovnog društva.
Na radionicama su sudjelovali nastavnici i učenici naše škole te Medicinske škole, II. gimnazije, III. gimnazije, OŠ Svete Ane, Tehničke škole Nikole Tesle iz Vukovara i Gimnazije Vukovar. Zanimljive radionice (Igre gladi, Staklarske priče, Problem pet otopina No.1, Priča o nama, Topljivost) vodili su dr. sc. Nenad Judaš, izv. prof. s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu i njegovi suradnici Anja Biruški, Maria Brckan, Damjan Gjukić i Ivana Pavličić.

Sudionici su uživali u čarima kemije, uz slatki zalogaj koji je osigurala osječka tvornica keksa, vafla i slanica Karolina d. o. o.

Djelić atmosfere donosimo u fotogaleriji našeg učenika, maturanta Brune Golemca, a ovako ugodno i poučno druženje planiramo ponoviti i nagodinu.

Gabrijela Roguljić, mag. educ. biol. et chem.