Karijerni korzo
Autor: Nada Pitinac, 17. 5. 2019.

Dana 15. svibnja 2019. u paviljonu Agrobiotehničkog fakulteta u Osijeku po prvi je puta održan Karijerni korzo, u organizaciji Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku. Karijerni korzo održavao se u okviru Tjedna karijera Sveučilišta u Osijeku, kojemu je cilj razvoj karijera studenata, ali i njihovo povezivanje s poslovnim sektorom. Velika nam je čast što je i naša Škola, kao dugogodišnji suradnik Odjela za kemiju i Sveučilišta u cjelini, prepoznata i bila pozvana kao potencijalni poslodavac.

Našu su Školu predstavili učenici  4. a razreda i profesorice Nada Pitinac i Gabrijela Roguljić. Uz nas svoju prezentaciju rada i zapošljavanja predstavilo je dvadesetak drugih poslodavaca i tvrtki, među kojima su i Žito d. o. o., Osatina Grupa, Belje, Kraš, Karolina, Saponia Osijek, Meggle, Dom zdravlja Osijek i mnogi drugi. Kao predstavljajući proizvod naše Škole na štandu smo izložili bioenzim i muffine koje su napravili učenici Ruđerice, promotivne materijale projekata koji su provedeni i provode se u Školi i letke za upis u školsku godinu 2019./2020.

Nada Pitinac, dipl. ing.