S međunarodne konferencije VODA ZA SVE
Autor: Nada Pitinac, 25. 3. 2019.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana voda na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu Osijek u Osijeku 21. i 22. ožujka 2019. godine održana je 8th International Conference WATER FOR ALL.
Međunarodna konferencija VODA ZA SVE održava se povodom Svjetskog dana voda s ciljem okupljanja i razmjene iskustava znanstvenika i stručnjaka koji se u svom radu bave problematikom zaštite, korištenja i očuvanja vodnog bogatstva Hrvatske, ali i drugim aspektima povezanosti vode i čovjeka. Konferencija se održava od 2011. godine.

Središnja tema ovogodišnjeg Svjetskog dana voda i 8. međunarodne konferencije VODA ZA SVE  bila je “Voda za sve! Nikoga ne smijemo ostaviti po strani – svi trebamo vodu!“

Rad Konferencije odvija se kroz usmena i posterska priopćenja te sponzorirana predstavljanja gospodarskih subjekata koji djeluju u području zaštite i prerade voda.

Našu je Školu na konferenciji posterskim priopćenjem predstavljala prof. Nada Pitinac, koja je, u suradnji s prof. Đurđevkom Pecikozić iz Tehničke škole Nikole Tesle u Vukovaru, izradila stručni rad: TURBIDITY IN WELL WATERS AND MUNICIPAL WATERS IN OSIJEK-BARANJA COUNTY AND VUKOVAR-SRIJEM COUNTY te mlada prof. Nikolina Sabo usmenom prezentacijom svog diplomskog rada: THE EFFECT SELENIUM ON GLUTATHIONE CONTENT AND ANTIOXIDANT ACTIVITY IN MONORAPHIDIUM CF. CONTORTUM,  s kojim je osvojila 1. mjesto na natječaju za najbolji studentski rad na temu Svjetskog dana voda.

Nada Pitinac, dipl. ing.