Posjet muzeju krapinskih neandertalaca
Autor: Administrator , 20. 3. 2019.

Učenici 1. a i 1. b razreda krenuli su na svoju terensku nastavu iz Povijesti u subotu, 16. 3. 2019. Vrijeme u busu do Varaždina proveli smo u veselim melodijama glazbe i međusobnog razgovora. Razgledavanje Varaždina započeli smo šetnjom uz pratnju profesorica Ozane Vignjević (organizatorice ekskurzije), prof. Mirjane Nagy, prof. Ivane Fajfer i vodiča Ivana Glavaša, koji nam je pričao o najvažnijim znamenitostima i značenjima ovog predivnog baroknog grada. Šećući gradom dobili smo priliku vidjeti staro groblje, Stari grad, glavni trg te vijećnicu. Posjetili smo i Gradski muzej Varaždin i njihov stalni postav Svijet kukaca, koji smo istražili sa znatiželjom. Nakon muzeja uslijedilo je slobodno vrijeme nakon čega smo svoj put nastavili prema Krapini.

Dolaskom u Krapinu posjetili smo Muzej krapinskih neandertalaca i radionicu koja je povezana s muzejom. Radionica nam je pružila priliku da iskusimo kako je biti paleontolog, proučavali smo i otkrivali različite vrste ljubanja koje smo naučili razlikovati prema njihovim obilježima. Nakon ukusnog ručka u Krapini bilo je vrijeme za povratak kući. Vrijeme nam je prebrzo proletjelo i vjerujem da se većina raduje i nada još kojoj ovakvoj izvanučioničkoj nastavi, koja ne samo da je zanimljiva i uzbudljiva nego i vrlo poučna. Pružila nam je priliku da steknemo nova znanja i upijemo nove spoznaje vizualno. Dan smo završili gledajući zalazak sunca kroz prozor busa te umorni i sretno dočekali smo povratak u Osijek.

Teksi i fotografija:
Ema Babić